Yhteystiedot

Puulan seutuopiston toimistot ovat avoinna ma-to klo 9.00-15.00 (perjantaisin vain ennalta sovittaessa). Toimistojen yhteystiedot:

  • Kursseille ilmoittautuminen, osallistumisen peruminen, kurssitodistukset, puh. 040 743 4811/opistosihteeri 
  • Kurssimaksujen laskutusasiat, opettajien työsuhdeasiat (matkalaskut, palkat yms.), puh.  040 358 0011/toimistosihteeri
  • Opettajien sairauspoissaoloilmoitukset, puh. 040 6533 165/rehtori

Toimistojen käyntiosoitteet: 

  • Joutsan toimisto (Joutsa ja Toivakka), Länsitie 5, PL 20, 19651 Joutsa 
  • Kangasniemen toimisto, Otto Mannisen tie 2, 51200 Kangasniemi 

Puulan seutuopiston henkilökunta

Rehtori Antti Ruotsalainen, puh. 040 653 3165,
rehtori@puulanseutuopisto.fi

Toimistosihteeri Paula Lavia, puh. 040 358 0011,
toimistosihteeri@puulanseutuopisto.fi

Opistosihteeri Kaija Koskinen, puh. 040 743 4811,
kaija.koskinen@puulanseutuopisto.fi 

Musiikkikoulun vastaava opettaja, Marjut Palonen, puh. 040 350 2716,
marjut.palonen@puulanseutuopisto.fi

Musiikinopettaja Marja Kannisto, puh. 0400 557 211,
marja.kannisto@puulanseutuopisto.fi

Musiikinopettaja Sakari Ainali (virkavapaalla 31.7.2020 saakka)

Taidekoulun sekä kädentaitojen vastaava opettaja Niina Lahikainen, puh. 040 838 5499,
niina.lahikainen@puulanseutuopisto.fi

Lisäksi vuosittain opistossa työskentelee 70-90 tuntiopettajaa

Puulan seutuopiston opistolautakunta 2017-2021

Puheenjohtaja  2019-2021 Eero Peltoniemi  (Joutsa)

Varapuheenjohtaja  2019- 2021 Marjatta Valkonen (Kangasniemi)

Jäsenet:
Simo Hokkanen (Kangasniemi)
Pekka Hytönen (Joutsa)
Arja-Liisa Kuparinen (Kangasniemi)
Isto Liimatainen (Toivakka)
Lea-Elina Nikkilä  (Joutsa)
Joutsan kunnanhallituksen edustaja Aila Niinikoski

Ostolaskut

Joutsan kunta toivoo laskut ensisijaisesti sähköisinä verkkolaskuina.

Verkkolaskut

OVT-tunnus: 003701741089
Verkkolaskuoperaattori: Logica Suomi Oy
Välittäjätunnus: 003703575029

Paperilaskut
Joutsan kunta/Puulan seutuopisto
Ostolaskut
PL 20
19651 Joutsa

Kaikissa Joutsan kunnalle osoitetuissa laskuissa tulee yksilöitynä tietona mainita tilaajan nimi, toimipiste tai muu tilaajan antama tunnus, jonka perusteella lasku osataan ohjata oikealle henkilölle tarkastusta varten.